پوستر تبلیغاتی
چگونه پوستر تبلیغاتی خود را بسازیم
خرداد ۸, ۱۳۹۸
سربرگ
نمونه های سربرگ های زیبا با طراحی جذاب
خرداد ۲۱, ۱۳۹۸
نمایش همه

چاپ تراکت تبلیغاتی | طراحی تراکت

چاپ تراکت تبلیغاتی

تراکت‎ ‎برگه ای تبلیغاتی است که برای شرح فعالیت ها وخدمات و اطلاع رسانی درباره رویدادی معین، چاپ می شود‎.که به طور معمول در سایز‎ A5 ‎‎، چاپ می شود چاپ تراکت‏ ارزانترین نوع تبلیغ در عرصه چاپ  است و به دلیل پخش مستقیم آن (پخش دست ‏به دست، چسباندن به دیوار یا قرارگرفتن در صندوق های پستی) طیف وسیعی از مخاطبان را پوشش می‌دهد.‏

تراکت یکی از المان های تبلیغاتی است که این روزها طرفداران بسیار زیادی را در بین شرکت های مختلف پیدا کرده است. مهم نیست که شرکت شما کوچک یا بزرگ و جدید یا قدیمی باشد، مهم این است که بتوانید پیام خود را با کمترین هزینه و در کمترین زمان ممکن به مشتریان خود برسانید.

چاپ تراکت می تواند در انواع و اقسام و در سایز و طرح های مختلف به دست مردم برسد تا افراد با دیدن آن ها توجهشان جلب شود.

چگونه تراکت طراحی کنید؟

در طراحی و چاپ تراکت سعی کنید به گونه ای عمل کنید که مخاطب را به خواندن تراکت ترغیب کند و باعث نشود تا با خواندن اولین جمله آن را دور بیندازد. استفاده از تصاویر و فونت های مناسب می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. سعی کنید در قسمت رویی تراکت از عنوان و واژه ها و عبارات مهم مانند نام موسسه خود و شماره و آدرس و .. استفاده کنید و در پشت تراکت توضیحات بیشتر را بیاورید، البته بهتر است این توضیحات به صورت نکته ای و نه به صورت یک مطلب بلند باشد.

نکته قابل توجه این است که طراحی تراکت به گونه ای باشد که نظر گیرنده را به خود جلب کند. سعی کنید مطالب را به صورت نکته ای و خلاصه بیاورید تا بینندگان در نگاه کلی بتوانند آن ها را بخوانند و خسته نشوند. استفاده از فونت های مناسب با سایز مناسب نیز می تواند تاثیر گذار باشد. سعی کنید از دو فونت در طراحی تراکت استفاده کنید تا تفاوت بین عنوان و مطالب مشخص شود.

بهترین تراکت تراکتی است که مطالب را به صورت شفاف و واضع بیان کند و تصاویر گویا و مرتبط باشند که با دیدن تراکت مشتریان ترغیب به خواندن مطالب داخل تراکت شوند. اگر امتیاز و برتری خواستی دارید در تراکت بیان کنید . مثلا اگر  فروشگاه یا محصولات شما تخفیف دارد تخفیف را در تراکت خود چاپ کنید.

عموما در طراحی و چاپ تراکت هر چه مطالب بزرگ تر باشد نظر بیننده را بیشتر به خود جلب می کند، در کنار این موضوع استفاده از رنگ های هم خانواده و ترکیب رنگ های مناسب نیز می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

نکته بعدی قرار دادن تصاویر مناسب در تراکت است. سعی کنید در طراحی تراکت از تصاویری که می تواند برای مشتری جذاب باشد استفاده کنید. چرا که نظر مردم در نگاه اول به سمت تصاویر بیشتر از نوشته ها جلب می شود و مطمئنا استفاده از تصاویر زیبا و جذاب به شما کمک می کند تا بتوانید اثر بخشی چاپ تراکت های خود را بالاتر ببرید.

نوع کاغذ تراکت باید به چه صورت باشد؟

بعدر از  طراحی تراکت ، استفاده از کاغذ مناسب و چاپ با کیفیت نیز از عوامل تاثیر گذار در تبلیغات تراکتی است. تراکت ها در انواع مختلف سیاه و سفید، رنگی و یک رو یا دورو به چاپ می رسند که بسته به نوع کارتان می توانید آن ها را انتخاب کنید.
– الوان رنگی
– کاغذ تحریر سفید
– کاغذ کرافت نخودی
– کاغذ تحریر
– کاغذ گلاسه
– کاغذ کتان

معمولا تراکت های رنگی گلاسه نسبت به دیگر تراکت ها بسیار بیشتر سفارش داده میشوند. البته ممکن است کمی زمان بر باشد . اما اگر می خواهید چاپ تراکت سریع تر انجام شود می توانید از چاپ دیجیتال بهره ببرید. نکته ای که در استفاده از کاغذهای گلاسه حائز اهمیت است این است که این کاغذ ها بافتی دارند که ترکیب رنگ به خوبی بر روی آن ها می نشیند.

چاپ تراکت رنگی :

در چاپ تراکت های رنگی باید دقت بیشتری نسبت به چاپ تراکت های سیاه و سفید داشته باشیم. این نوع از تراکت ها عموما بیشتر از تراکت های سیاه و سفید نظر مشتریان را به خود جلب می کند. اما در نظر داشته باشید که ترکیب رنگ های اشتباه ممکن است تاثیر منفی بر روی مشتریان داشته باشد و ممکن است تراکت های شما را بدون نگاه کردن دور بیاندازند. در طراحی این نوع از تراکت ها سعی کنید از رنگ های هم خانواده استفاده کنید.

بهترین اندازه برای تراکت های شما کدامند؟

این سوالی است که ممکن است ذهن تمام موسساتی که برای اولین بار قصد چاپ تراکت را دارند به خود مشغول کند. عموما تراکت ها بر حسب موارد استفاده سایزهای متفاوتی را به خود می گیرند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت :

کاغذهای با سایز A7

ابعاد در نظر گرفته شده برای این سایز ۱۰۵ در ۷۴ میلی متر است. این سایز کوچکترین سایزی است که به شما در چاپ تراکت پیشنهاد می شود. با استفاده از این سایز از تراکت می توانید پیشنهادات مختلف خود را به گوش عموم برسانید. در هنگام طراحی این نوع تراکت باید همه چیز کوتاه و مختصر باشد چرا که فضای کافی برای نوشتن وجود ندارد.

کاغذهای با سایز A6

کاغذهای A6 همانند اندازه یک کارت پستال هستند. ابعاد این کاغذ ۱۴۸ در ۱۰۵ میلی متر است که به شما امکان ارائه پیام دلخواهتان را می دهد. از این کاغذ عموما برای اکثر چاپ تراکت ها استفاده می شود. چرا که علاوه بر داشتن فضای کافی، سبک و کوچک است. از این نوع کاغذ می توانید برای دادن پیشنهادات ویژه و یا اطلاع رسانی به مشتریان جدید استفاده کنید و از این طریق فروش خود را افزایش دهید.

کاغذهای با سایز A5

A5 کاغذ دیگری است که مورد توجه بسیاری از شرکت ها  و موسسات قرار می گیرد. چرا که با استفاده از فضای زیادی که در اختیار دارند می توانند پیام خود را به صورت کامل به عموم برسانند. این کاغذ در ابعاد ۱۴۸ در ۲۱۰ میلی متر به چاپ میرسد و یک راه موثر برای فروش کالا، در داخل نمایشگاه ها، قرار دادن درب منازل و کمپین های بازاریابی می باشد. این کاغذ بهترین گزینه برای تبلیغات است و پیشنهاد می کنیم آن را در بین لیست کارهای تبلیغاتی خود قرار دهید.

کاغذهای با سایز A4

کاغذ A4 شاید به نظر دارای فضای کافی و مناسب برای توضیحات مختلف باشد، اما چیزی که در مورد چاپ تراکت ها بسیار مهم است این است که مشتری بتواند آن را به راحتی با خود حمل کند. کاغذ های A4 عموما دارای ابعاد ۲۹۷ در ۲۱۰ میلی متر هستند و با اینکه دارای فضای کافی هستند اما شاید برای مشتریان چندان جالب نباشد. عموما از این سایز کاغذ برای توضیحات در مورد یک محصول استفاده می شود.

کاغذهای با سایز DL

این نوع از کاغذها ۱/۳ کاغذ های A4 و در ابعاد ۲۱۰ در ۹۹ می باشند. این کاغذ ها به راحتی در جیب جا می شوند و می توانید از آن ها در نمایشگاه های تجاری استفاده کنید.

کاغذ مربعی

کاغذهای مربعی نوعی متفاوت از کاغذهای مخصوص چاپ تراکت هستند. انتخاب این نوع از تراکت ها سلیقه ای است. ابعادی که این نوع تراکت ها دارند در سه نوع ۱۴۰ در ۱۴۰، ۱۴۸ در ۱۴۸، ۲۱۰ در ۲۱۰ میلی متر می باشد. استفاده از این نوع کاغذ باعث برجسته شدن تبلیغات شما خواهد شد.

در آخر توجه داشته باشید که تراکت می تواند اولین نقطه شروع و آشنایی شما با مشتریانتان باشد پس در انتخاب نوع طراحی و چاپ آن دقت کنید. طراحی و چاپ تراکت های با کیفیت نشان دهنده ارزشی است که برای مشتریان خود قائل می شوید.روش های تبلیغاتی مختلفی برای کمپانی ها و موسسات مختلف موجود است که بسیار از آن ها هزینه سرسام آوری را در پی دارد. اما می توان از روش های کم هزینه تری نیز استفاده کرد. تراکت یکی از این روش هاست. شما می توانید با صرف هزینه اندک تعداد بی شماری تراکت داشته باشید. این تبلیغات ارزان قیمت با مشتریان به راحتی ارتباط برقرار می کند البته به شرطی که طراحی مناسب و چاپی با کیفیت داشته باشد.

تراکت ها می توانند برای اطلاع رسانی رویداد های مهم، فروش و یا ارائه خدمات، انتقال پیامی خاص مانند پیام های انتخاباتی، اطلاع رسانی های استخدامی و مواردی از این قبیل مورد استفاده قرار بگیرند. در واقع می توان گفت تراکت ها رابطی بین شما و مردم است.

تراکت را می توانیم به عنوان راهی برای تبلیغات فوری و سریع برای آگاهی دادن به مردم بدانیم. این تبلیغات می تواند دارای بازه مشخصی باشد مثلا تخفیف به مناسبت عید نوروز و یا افتتاح یک مکان، یا حراج های فصل و … تراکت ها عموما خبری مهم را به مشتری می رسانند.

عموما تراکت ها در مکان های پر رفت و آمد مانند نمایشگاه ها، کنسرت ها، سینماها و مکان هایی از این قبیل پخش می شوند. حتی برخی از شرکت ها تراکت های خود را درون پاکت های خاص به مردم عرضه می کنند.

چاپ تراکت و برگه های تبلیغاتی، یک ابزار تبلیغاتی پرطرفدار، ارزان و با عمری کوتاه است که به طور معمول با استفاده از بیان تصویری و نوشتاری، سعی در جلب توجه مخاطب دارد. تراکت و برگه های تبلیغاتی، جهت ابراز یک خبر یا آگاهی دادن از یک موضوع، در طی مدت زمان معلوم با شیوه مستقیم و بدون واسطه، اقدام به معرفی و ارایه محصول و خدمات، در جهت جلب نظر مخاطب می پردازند. خبر و آگهی چاپ شده در روی تراکت، نوید از یک تغییر مهم یا یک جهش بزرگ در فعالیت اقتصادی را ابراز می کند.

جهت استعلام قیمت چاپ تراکت در تیراژ مختلف با چاپ دیجیتال پایتخت در تماس باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

36611784