۶ نکته برای استفاده از تبلیغات چاپی برای جلب مخاطب جدید

سربرگ
نمونه های سربرگ های زیبا با طراحی جذاب
خرداد ۲۱, ۱۳۹۸
کارت های ویزیت خاص
۱۴تا از زیباترین کارت های ویزیت خاص و منحصر به فرد
تیر ۴, ۱۳۹۸
نمایش همه

۶ نکته برای استفاده از تبلیغات چاپی برای جلب مخاطب جدید

تبلیغات چاپی
گرچه متخصصان بازاریابی در جهان تبلیغات دیجیتالی و چاپی به خوبی می شناسند، اما بسیاری از آنها تمایل دارند تبلیغات چاپی را بعنوان یک گزینه قابل قبول محروم کنند؛ زیرا این امر به آسانی قابل ردیابی نیست و گرانتر از دیجیتال است. با این حال، تبلیغات در نشریات مانند مجلات و روزنامه ها می تواند یک روش موثر برای بهره برداری از یک مخاطب جدید باشد، زیرا شما می توانید بر اساس جمعیت شناسی و جغرافیای خوانندگان هر نشر، بیش از حد هدف قرار گیرید. و با کمی کار اضافی در ابتدا، اندازه گیری موفقیت چاپ تبلیغات بسیار ساده تر است.

چرا چاپ ؟

این  تصور غلطی است که “چاپ مرده است.” در حالی که خوانندگان دیجیتال نشریات در سال های اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است، نیلسن گزارش می دهد که ۸۱ درصد از خوانندگان روزانه ماهنانه هنوز نسخه چاپی را میخوانند،بر خلاف باور عمومی بیش از نیمی  از مردم فقط خواندن چاپی  و بخش کمتری از کانال های دیجیتال  استفاده میکنند، نسخه چاپی منحصرا برای مصرف کنندگان قدیمی  نیست. همان مطالعات Nielsen نشان می دهد که ۲۵٪ از خوانندگان روزنامه های چاپی زیر ۳۵ سال  هستند، علاوه بر این، تبلیغات چاپی معمولا به عنوان عوامل قابل اطمینان بیشتر نسبت به کانال های دیجیتال دیده می شود، از قبیل فقدان نگرانی های مربوط به حفظ حریم خصوصی و به رسمیت شناختن نام تجاری است . یک نظرسنجی ۲۰۱۶ توسط MarketingSherpa نشان داد که ۸۲ درصد از مخاطبان تبلیغات چاپی را در روزنامه ها و مجلات، بیشتر از همه تبلیغات و به مراتب بیشتر از آگهی های موتور جستجو (۶۱ درصد)، تبلیغات رسانه های اجتماعی (۴۳ درصد) و پنجره های تبلیغاتی آنلاین ۲۵٪) انتخاب میکنند.
آیا می خواهید دسترسی خود را با تبلیغات چاپی گسترش دهید یا گزینه های چاپی را که برای سازمان شما مناسب تر است، پیدا کنید؟ این نکات مفید را دنبال کنید.

پیام یکپارچه داشته باشید

هنگامی که شما در فضای چاپی چاپ می کنید، می تواند وسوسه انگیز باشد تا اطلاعاتی را که شما می توانید در آگهی قرار دهید.  آگهی چاپی شما باید یک هدف بسیار خاص داشته باشد که می تواند از طریق یک تصویر و متن کوتاه ارتباط برقرار کند. این هدف ممکن است آگاهی از نام تجاری، اطلاع دادن به مصرف کنندگان در مورد خط تولید تازه تولید شده یا رسیدن به یک بخش مخاطب جدید را داشته باشد. صرفنظر از این، آگهی چاپ باید کوتاه، مبهوت و به یاد ماندنی باشد.

فکر متفاوت

در سال ۱۹۹۷، اپل کمپانی مشهور “Think Different”، مجموعه ای از آگهی های تبلیغاتی تلویزیونی و تبلیغات چاپی را راه اندازی کرد که بخشی از آن به عنوان پاسخ به کمپین “Think” آی بی ام الهام گرفته شده بود. تبلیغات چاپی اپل تنها یک عکس از یک شخصیت برجسته فرهنگ تاریخی یا فرهنگ پاپ بود، کلمات “فکر متفاوت”، و لوگوی اپل در الگوی رنگین کمان برجسته. اشاره خاصی به محصولات اپل وجود نداشت، اما کانون آگهی این بود که اپل یک شرکت نوآورانه است که از دیگران متمایز است. به نوبه خود، مصرف کنندگان که از محصولات اپل استفاده می کنند، می توانند خود را به عنوان نوآوران نیز متصل کنند. بیش از ۲۰ سال بعد، شرکت ها و سازمان های بازاریابی، مبارزات “فکر متفاوت” را به عنوان یکی از موثر ترین در تاریخ تبلیغات شناخته اند.

از تصاویر با کیفیت بالا و حداقل متن استفاده کنید.

همانند انتخاب یک “پیام تک”، طراحی آگهی چاپ را تا حد ممکن ساده کند. از فضای سفید که می توانید استفاده کنید، رنگ هایتان هوشمندانه  انتخاب کنید و همیشه با یک فونت جسور و واضح پوشانید. ضرب المثل قدیمی “نشان دهید، نگویید” را برای تبلیغات چاپی اعمال می کردند، زیرا اکثر خواننده ها به یک آگهی نگاه می کنند و به طور خلاصه بدون مطالعه جزئیات آن را مشاهده می کنند. به همین دلیل مفید است که از استعاره های بصری استفاده کنید، بر روی دیگر عناصر بصری که معمولا با نام تجاری شما مرتبط است، مانند لوگو و رنگ های خود استفاده کنید. شما همچنین باید از یک نقطه کانونی، مانند یک محصول، یک فرد یا یک حیوان استفاده کنید که چشم خوانندگان به آن متصل شود. صرف نظر از استراتژی مورد نظر شما، تمام عناصر آگهی چاپ باید به پیام اصلی متصل شوند.

wifi

شرکت هایی مانند اپل، مک دونالد و کوکا کولا برای طراحی مینیمالیستی خود در کمپین های تبلیغات خود معروف هستند، در برخی موارد، بر اساس مینیمالیسم طراحی محصولات خود. مک دونالد اغلب محصولات خود را در زمینه آگهی چاپ، مانند آگهی بالا که در آن سیب زمینی سرخ کرده به یک سیگنال Wi-Fi شکل می گیرد، بازنگری می کند. پیام به مخاطبان فوری و ساده است؛McDonald’s offers wi-fi . خوانندگان باید در عرض چند ثانیه از جستجوی آن آگاهی داشته باشند.

استفاده از تبلیغات چاپی به عنوان بخشی از یک مبارزات بزرگتر که تبلیغات دیجیتال، رسانه های اجتماعی و غیره را شامل می شود.

هیچ کانال بازاریابی نباید جداگانه استفاده شود. بازاریابی دیجیتال و تبلیغات چاپی رقیب هم  نیستند. در عوض، آنها باید دست در دست کار کنند و یکدیگر را تکمیل کنند. شما می توانید انتخاب کنید که یک سری تبلیغات بنر در وب سایت نشریه علاوه بر خرید یک آگهی چاپ کنید، یا شما می توانید شبکه های  اجتماعی خود را همزمان با انتشار نسخه چاپ را بندازید. در سراسر کانال ها، نام تجاری باید سازگار باشد – همان آرم، پالت همان رنگ و غیره طراحی مجدد کانال های دیجیتال در زمینه آگهی چاپ نیز یکی از ساده ترین راه ها برای  مصرف کننده است. آگهی چاپ همیشه باید یک لینک به وب سایت شما برای اطلاعات بیشتر باشد، در حالی که گزینه های دیگر شامل استفاده از هشتگ رسانه های اجتماعی یا درخواست از مصرف کنندگان برای پاسخ به تبلیغ از طریق پلت فرم رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام، توییتر و یا تلگرام است.  مجموعه ای از تبلیغات چاپی در روزنامه ها، آگهی های تلویزیونی و یک تبلیغ بزرگ، کمپین شبکه های اجتماعی را تشویق می کند تا مصرف کنندگان را به اشتراک گذاری تصاویر خود با محصولات با استفاده از هشتگ # قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

36611784