توضیح درباره تراکت های تبلیغاتی

تراکت نوعی تبلیغات کاغذی است در سایز های مختلف که به قصد پخش در مکان های عمومی بین مردم در تیراژ دلخواه شما پخش می شود.

تراکت یکی از بهترین روش های تبلیغات حساب می شود. برای این که شما می توانید با قیمت مناسب و ارزان تعداد زیادی تهیه کنید مثلا برای تبلیغات محصول های جدیدتان و یا اعلام افتتاحیه و راه اندازی کار جدیدتان از آن استفاده کنید.

معمولا پخش تراکت به طور دست به دست در جا های پر رفت و آمد و یا در خانه ها و در جاهایی که مردم دور هم به دلیل خاصی جمع شده اند مثل مراسم ها نمایشگاه ها که برای معرفی کار خود آمده اند انجام می شود. تراکت ها را می توان تمام رنگی و به سلیقه خودتان به هر رنگی که می خواهید چاپ کنید، توصیه می شود که تراکت های تبلیغاتی خود را تمام رنگی چاپ کنید چون می توانید هدف اصلی خودتان را که جذب مشتری می باشد را انجام دهید.

تراکت را با جنس های مختلف مثل گلاسه و تحریر در سایز ها و ضخامت های مختلف به صورت یکرو و دورو می توان چاپ کرد.

با گذشت سال ها از چاپ و تراکت های تبلیغاتی وقتی که بین مردم صحبت از چاپ تراکت می شود فکرشان به سمت تراکت های سیاه و سفید می رود اما امروزه با پیشرفت دستگاه های چاپ تغییر بزرگی در چاپ تراکت ها انجام شده که شما می توانید با صرف کمی هزینه بیشتر عکس هایی با کیفیت های بالا و تمام رنگی را که مربوط به کارتان می شود را در تراکت های خود استفاده کنید و تبلیغات خود را بین مردم پخش کنید.

ویژگی های تراکت

۱- اگر شما کسب و کاری کوچک و تازه راه اندازی کرده باشید می توان گفت ساده ترین راه برای معرفی کردن کاری که ارائه می دهید است و کاملا ارزان و به صرفه است.

۲- محلی مناسب برای توضیحی جزئی از کاری که به مشتریانتان ارائه می دهید.

معایب تراکت

۱- نوع پخش و پوشش منطقه ای دقیق در تاثیر گزاری آن مهم است برای همین نیروهایی که برای پخش تراکت استفاده می شوند باید دقیق مناطقی که در نظر گرفته اید را پوشش دهند در غیر این صورت شما به هدف خود برای جذب مشتری نخواهید رسید.

کارهایی که قبل چاپ تراکت باید انجام داد:

در چاپ تراکت اولین کاری که باید انجام داد شناخت بازار هدفتان است با شناخت بازاری که می خواهید در آن تبلیغات کنید به شما کمک میکند که از مطالب و جمله های مناسبی استفاده کنید که مشتریان خود را جذب کنید. هرچه این شناخت بیشتر باشد به شما در مرحله ی طراحی کمک میکند که طرح گرافیکی خود را با رنگ ها و عکس های مناسب تری انجام دهید.

دومین کاری که باید انجام داد طراحی تراکت است، هرچقدر طراحی تراکت شما مناسب با بازار کارتان باشد به همان مقدار موفقیت شما بیشتر می شود طراحی فقط کنار هم گزاشتن عکس ها و جمله ها نیست طراحی یعنی انتخاب مناسب فونت ها و تناسب رنگ ها با عکس هایی که شما می خواهید در تراکتتان استفاده نمایید.

آخرین کار چاپ تراکت های طراحی شده مناشب با سلیقه شما در هر تیراژی که بخواهید است در واقع تمام کننده تمام کاری که شما انجام داده اید است.

تراکت با چه دستگاه هایی چاپ می شود

تراکت های رنگی را می توان با دستگاه های دیجیتال و افست در تیراژ های مختلف چاپ کرد، با دستگاه های افست از تیراژ هزار عدد به بالا می توان چاپ کرد که قیمت آن مناسب و ارزان است و از ۲ روز کاری تا هفت روز کاری تحویل آن می باشد ولی در دستگاه های دیجیتال می توانید هر تعدادی که می خواهید یعنی حتی زیر هزار عدد چاپ کنید و تحویل آن ۱ ساعت تا ۱ روز می باشد و قیمت آن نسبت به افست بیشتر است ولی این قیمت بالاتر با صرفه جویی در هزینه های دیگری مثل پلیت های چاپ امجام می شوند که در تیراژ های پایین جبران پذیر می باشد.

و اما چاپ تراکت های سیاه و سفید با دستگاه های دیگری به اسم دستگاه ریسو انجام می شوند که سرعت چاپ آن بسیار بالا است و روی کاغذ های تحریر چاپ می کند و از گلاسه نمی توان استفاده کرد و قیمتی کاملا ارزان دارد.

نکاتی که در طراحی تراکت باید رعایت شود

۱- کار با رزولوشن ۳۰۰ دی پی آی باید طراحی شود

۲- از هر طرف باید نیم سانت خط احتیاط برای برش گذاشته شود

۳- در طراحی رنگ فایل باید سی ام وای کی باشد

36611784